S-550  Sztrandek Micro    5,5 m  łódka ze sklejki
/dokumentacja/


2.01.2012
    Niniejsza strona www  zawiera dokumentację projektu jachtu S-550 Sztrandek Micro na podstawie której można zbudować jacht  przestrzegając przepisy prawa autorskiego.  
  • Projekt jachtu S-550 Sztrandek Micro jest własnością konstruktora.
  • Prawo do powielania i rozpowszechniania dokumentacji inną drogą niż przez niniejszą stronę www  posiada tylko konstruktor. 
  • Dla wszystkich chcących budować dla siebie jeden jacht S-550 Sztrandek Micro, dokumentacja jest bezpłatna i każdy dla siebie może ją wydrukować w potrzebnej ilości egzemplarzy.
  • Kluby  żeglarskie  i  stowarzyszenia  mogą  na podstawie niniejszej dokumentacji budować dowolną  ilość jachtów S-550 Sztrandek Micro  w ramach działania klubu i na użytek członków klubu.
  • Działalność komercyjna z wykorzystaniem  jachtów zbudowanych na podstawie niniejszej dokumentacji jest możliwa  wyłącznie na podstawie pisemnej zgody konstruktora.
Dokumentacja jachtu S-550 Sztrandek Micro składa się z następujących części:
  1. Dokumentacja w formacie JPG.  
  2. Istotne zmiany.  

    Budowniczych proszę o przysyłanie zdjęć ze swoich budów.  Zdjęcia zostaną wykorzystane do uzupełnienia instrukcji budowy o zdjęcia oraz zrobienia strony www będącej fotorelacją z budów. Kolejnym budowniczym będzie łatwiej. Będą mieli do kogo zwrócić sie o pomoc i zobaczyć na zdjęciach jak to się robi.
(~) Wojtek Kasprzak
.   Dokumentacja w formacie .JPG

         Dla wszystkich chcących budować jednego Sztrandka Micro dla siebie, dokumentacja jest bezpłatna. Każdy może ją wydrukować ze strony www. 
Jeżeli armator (budowniczy) będzie chciał łódkę zarejestrować, będzie wymagana tzw. licencja. Licencje będę wysyłał budowniczym normalną pocztą, tym którzy przyślą mi zdjęcia z różnych stadiów budowy. Zdjęcia zostaną wykorzystane do zrobienia katalogu Sztrandków oraz opisu budowy ilustrowanego zdjęciami. Następnym budowniczym będzie łatwiej. Będą mieli do kogo zwrócić sie o pomoc i zobaczyć na zdjęciach jak to się robi.


<powrót>     <opis>Ostatnie istotne zmiany.  

1. 2013-04-09  Zmiany w konstrukcji miecza. Rys. 19
2. 2017-03-21   Zmiany w tabeli rzędnych. Rys. 7