S-750MS  żaglowy houseboat "Czajka"
/opis - rysunki/


Opis ogólny
    "Czajka" to jacht przeznaczony do pływania rekreacyjnego i turystycznego. Jacht wygodny i bezpieczny. Został zaprojektowany na bazie linii teoretycznych S-750. Podstawowym budulcem jest sklejka wodoodporna. Oblaminowanie sklejkowego kadłuba laminatem epoksydowym zapewni mu długowieczność, całkowitą szczelność oraz  łatwość konserwacji.

Rysunki poglądowe.
 Widok ogólny

 
        Silnik przyczepny o mocy 8-15 KM zamontowany jest w studzience.. Pokład i dach pokładówki pokryty w całości powierzchniami przeciwślizgowymi. Zejściówka zamykana sztorcklapą i suwklapą. Kokpit odpływowy lub otwarty. Na rufiej zamontowana są platforma z drabinką ułatwiającą wejście z wody na pokład. 

     Jacht wyposażony jest w instalację elektryczna, gazowa i wodną. Instalacja elektryczna  12 V oparta o dwa akumulatory, 120Ah  dla celów serwisowych - oświetlenie i hotel oraz akumulator  36 Ah -rozruchowy. Instalacja gazowa zależna od posiadanej kuchenki. Butle gazowe w oddzielnym schowku  z przewietrzaniem i odpływem gazu poza kadłub. Instalacja wodna  dla wody pitnej  i wody zaburtowej. Obie instalacje wyposażone w pompki elektryczne i nożne.
     
      Pokład wyposażony jest w półkosze dziobowe i rufowe. Reling ze stalówki rozpinany jest między koszami i podtrzymywany przez stójki relingowe. Cały pokład wyposażony jest w drewniane lub aluminiowe wysokie  nadburcia.

Schemat zabudowy
   

  


Zabudowa przedstawiona jest w dwóch wariantach. Wariant II posiada wewnetrzne stanowisko sterowania.

Podstawowa zabudowa wnętrza przedstawiona jest dla 5 osób załogi. Podwójna koja dziobowa daje po skosie długość spania 200 cm. W messie dinetka, po opuszczeniu stolika otrzymujemy dwa miejsca do spania. Na prawej burcie hundkoja. W każdej koi znajduje się bakista na większe rzeczy osobiste oraz nad koją są jaskółki na drobiazgi załogi.


Prawa burta to wygodny kambuz i wewnętrzne stanowisko sterowania.
W kambuzie dwupalnikowa kuchenka, zlewozmywak, lodówka oraz duża ilość szafek i schowków

Na lewej burcie WC z natryskiem i ociekaczem na mokre ubrania.


Każdy armator może zrealizować swój wariant zabudowy. Jedynym ograniczeniem jest jego wyobraźnia w kształtowaniu wnętrza.<powrót> <powrót>

(c) Wojtek Kasprzak   Katalog - index: s750ms-2